2018 aasta esimene võistlus – Parkmetsa jooks 7km

2018 aasta esimene võistlus – Parkmetsa jooks 7km

2018 aasta esimene võistlus – Parkmetsa jooks 7km

2018 aasta esimene võistlus seljataga – Parkmetsa jooks 7 km. Võistlus oli eelkõige mõeldud hetkeseisu kontrollimiseks ning vaatamaks, kas ettevalmistusperiood on korda läinud. Võistlusele eelneval nädalal jäin loomulikult haigeks pisut, külmetasin kurku nii, et kurk oli täiesti paistes ja nohu pealekauba. Esimene mõte oli selgelt pessimistlik, et võistlus tuleb ära jätta. Endale üllatuseks taastusin laupäevaks niipalju, et nina oli küll nohune, aga vähemalt kurk ei olnud paistes ja lasi normaalselt hingata. Loomulikult ei soovita kellelegi ka väikese haigusega võistlema minna.

Võistlusele eelneval päeval oli kõvasti sadanud, rada oli kohati pehme ja märg ning nagu pärast kuulsin, siis muudeti rajakaarti kuna teed olid liiga märjad. Võistluspäeval ilma üle kurta ei saa, päike paistis, oli küll omajagu tuult, aga kokkuvõttes hea ilm. Olin enne plaani võtnud, et kui rada on kuiv ja kiire, lähen üritan joosta kiirusega 3.20 min/km, aga võistluse hommikul soojendusena rada läbides oli selge, et see plaan täna ei ole mõistlik. Muutsin eesmärki: hoida jooksukiirust alla 3.30 min/km.

Stardis on alati oht liialt kiiresti alustada, esimesed 700-800 m oligi tempo pisut kiire 3.10 kandis. Edasi õnneks andis veidi järgi ja jooks jätkus 3.25 – 3.30 tempos. Rajaprofiil nägi välja selline – 1km asfalt, kiire. 2 km pehme pinnas, tempo langus. 3 km pool pehme, pool asfalt, aga tugev vastutuul jälle tempo aeglasem kui 3.30. Peale 3 km vastutuule osa läks rada kiireks ja tuli hakata aega tagasi tegema ning tempo 3.20 ja kohati isegi 3.10. See lõbu sai aga kiirelt läbi, kuna rada läks edasi väga pehmeks ja kurviliseks, tempo automaatselt kukkus 3.40 peale ja mõni rajalõik isegi aeglasemalt. Veidi enne 6 km täitumist pööras tee tagasi finiši suunas ning ei olnud mõtet enam tagasi hoida. Keris tempo uuesti 3.20 juurde ja mida lähemale finiš jõudis seda rohkem kiirust tõstis. Kell näitas viimase kilomeetri ajaks 3.01, aga GPS ei ole kunagi 100% täpne ning viimase kilomeetri reaalne aeg 3.08 kandis.

 

Pool ajast vahtisin kella, et kindlasti õiges tempos püsiks.

 

Kokkuvõttes:

lõpuaeg 23.54,

keskmine kiirus 3.25 min/km,

keskmine pulss 180, maksimaalne pulss 188

koht: 7

Arvestades, et tegemist oli hooaja esimese võistlusega, olen kindlasti tulemusega rahul. Oleks tahtnud võistelda hea tervise juures, mitte nohusena, aga teinekord äkki paremini. Kõige enam olen rahul keskmise kiirusega – 3.25 min/km. Jooksu ajal oli tunne hea ja kuigi rada ei ole rekordaja jooksmiseks mõeldud, siis sellegi poolest saab üsna adekvaatse ülevaate enda vormist.

 

Jooksu dünaamilised parameetrid

 

Dünaamiliste parameetrite kokkuvõte

 

Mis oleks võinud paremini teha: sammusagedust suutsin hoida üleval kuni 5km-ni, seda peaks suutma hoida terve distantsi vältel. Vertikaalne ülestõuge püsis kontrolli all kuni 3km-ni, siis vorm lagunes pisut ja hakkasin energiat raiskama, iga kilomeetriga vertikaalne ülestõuge veidi suurenes. Mis tähendab, et energia, mis oleks pidanud minema otsesuunas, hakkas minema ka ülesse. Jalgades puudus särtsakust. Lõpusirgel, kui oli vaja kiirendada, olid käigud otsas. Varasemalt on nagu lisakäik võtta olnud, aga praegu tundus, et teravust jäi vajaka. Eks sellega tuleb tööd teha.

Järgmine võistlus 5.mai Kuressaare linnajooks 10km. Parkmetsa jooksu põhjal võiks arvata, et 3.30 min/km tempos jooksmine peaks oleks tehtav, aga 2 nädalane soojamaa puhkus kahjuks alandas vormi niipalju, et nädal enne uut võistlust ei ole enesetunne paljulubav. Kardan, et 35 minuti piir ei pruugi esimese võistlusega kohe ära tulla, aga annab endast parima ja midagi muud teha ei saa.

 

Peale jooksu

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nõustun privaatsustingimustega