Jooksutehnika analüüs

JOOKSUTEHNIKA ANALÜÜS

Jooksutehnika analüüs teostatakse kahel seansil. Esimesel korral toimub jooksutehnika filmimine ja lihaste hindamine. Teisel seansil (nädala aja pärast) toimub jooksutehnika analüüs.

Antakse soovitused jooksutehnika parandamiseks ja jooksuga seotud vigastuste vähendamiseks ning vajalikud harjutused nõrkade lihaste tugevdamiseks.

Esimese seansi ajaline kestus 30-45 min, teise seansi kestus 60-90 min.

Jooksjale antakse harjutused ja soovitused jooksutehnika muutmise kohta paberkandjal ja lisaks ka kõik salvestatud jooksuvideod.

Jooksutehnika filmimisel on soovituslik parima tulemuse saamiseks kanda liibuvaid riideid, et oleks võimalik hiljem liigesnurkasid paremini hinnata.

 

Jooksutehnika filmimine toimub tagant- ja külgvaates kahel erineval jooksukiirusel – rahulik jooksukiirus tavajooksudel, kiire jooksukiirus võistlustempol/intervalljooksudel.

Jooksutehnika filmimine toimub jooksulindil. Seega eelnev jooksulindil jooksmise kogemus on jooksutehnika analüüsile tulemise üheks eelduseks. Eelneva kogemuse puudumisel ei pruugi saadud tulemus olla usaldusväärne.

Jooksutehnika filmimisele kaasa võtta PUHTAD jooksubotased. Jooksjale kinnitatakse pulsivöö jooksu dünaamiliste parameetrite salvestamiseks.

Jooksutehnika analüüsile tulles ei ole tohiks jooksjal olla akuutset vigastust, mis segaks tavapärast jooksmist. Analüüsile on oodatud aga varasemalt vigastatud jooksja, kellel hetkel vigastus jooksmist ei sega, aga aegajalt ägeneb.

Jooksutehnika analüüs sobib nii algajale jooksjale põhitõdede saamiseks, kui ka edasijõudnud jooksjale jooksutehnika lihvimiseks.

Näidustused:

  • Sagedased jooksuvigastused
  • Lihaspinged
  • Liigeste valulikkus peale jooksu
  • Valulikkus jooksu ajal/järel
  • Botaste kiire kulumine
  • Soov parandada jooksutehnikat ja jooksutulemust