Parkmetsa jooks 2019 (7km)

Parkmetsa jooks 2019 (7km)

Parkmetsa jooks 2019 (7km)

Parkmetsa jooks oli 2019 aasta esimene vormi testimine ja proovilepanek. Aasta alguses, kui endaga plaani pidasin, siis lootsin joosta 7 km 3.18 min/km kohta. Kahjuks ettevalmistus ei läinud päris nii nagu lootsin. Nädal enne jooksu käisin koormustestil ning juba siis olid esimesed märgid sellest, et organism on kurnatud. Eelmine aasta täpselt nädal enne võistlust jäin haigeks, seekord haigeks ei jäänud, keha reageeris suurest väsimusest hoopis unetusega. Kahjuks on nii, et kui magada korralikult ei saa, siis tugevaid trenne ei tee või vähemalt ei ole soovitatav teha. Üritasin kiirelt töökoormust vähendada ja trennidega andsin ka veidi järele. Öö enne võistlust nagu enne koormustestigi sain 4 tundi magada. Jooksule minnes ei olnud väga lootusrikas, kuid otsustasin anda endast maksimumi, et näha, mis hetkevorm on.

 

Eelmise aastaga võrreldes oli ilm juba pikemat aega olnud kuiv ja soe. Võistluspäeval oli lausa nii soe, et sai joosta lühikestes riietes – väga mõnus. Nagu eelmine aastagi, kimbutas väike tuul raja peal, aga oluliselt vähem. Enne võistlust soojendust tehes oli jalg pigem pehme ja raske aru saada, mis seis on. Tegin soojendusjooksu ja kiirendused ning jäin ootama stardipauku. Stardipüstol kõlas ja korralik tempo pandi kohe peale. Esimene kilometer 3.09, teine 3.16 ja siis andsin järgi pisut, 3.20-3.30 vahemikus läks kuni lõpuni välja. Viimasel kilomeetril püüdsin eesoleva jooksja kinni. Lõpusirgele tulime koos ja mõlemad lükkasime gaasi põhja, lõpuspurt oli päris pikk ja pärast kell näitas maksimaalkiiruseks 2.30 min/km. Tegin maksimumi lähedase pingutuse ja tasuks aeg 23.34, mis on 20 sekundit kiirem, kui eelmisel aastal.

 

Lõpusirgel oli jooksutehnika viimane asi, mis oli mõttes – #kõverpost

 

Kokkuvõttes:

lõpuaeg 23.34,

keskmine kiirus 3.22 min/km,

keskmine pulss 183, maksimaalne pulss 190

koht: 7

 

 

Kõike arvesse võttes võib tulemusega enam vähem rahule jääda. Sarnaselt eelmise aastaga oleks soovinud jooksma minna parema tervise juures, aga tundub, et kevadel lähevad esimesed võistlused veidi aia taha. Jooksu dünaamilisi numbreid vaadates, ühtivad need ilusti raja ja enesetundega. Kuni 4 km oli veel seis üsna hea. Sealt edasi läks rada parki ja pinnas muutus asfaldilt saepuru/mullale. Teravus sammus hääbus iga minutiga. Pargist välja tulles olid jalad juba päris tühjad, aga viimasel kahel kilomeetril suutsin veidi ennast koguda ja lõpusirgel oli üllatuslikult jalgades seekord kiirust ka.

Kuigi ei täitnud enda eesmärki, mis sai aasta alguses selleks võistluseks pandud, liigun edasi positiivsete emotsioonidega. Üritan kiirelt uneprobleemidest jagu saada ja tugevad trennid tagasi tuua.

 

Järgmine võistlus Kuressaare Linnajooks 10 km. Vahepeal aga kiire nädalane puhkus soojal maal.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nõustun privaatsustingimustega