Kellele spordimassaaž mõeldud on?
Spordimassaaž on mõeldud aktiivsetele inimestele või nendele, kes soovivad tugevamat massaaži.
Mitu korda peaks massaažis käima, et saada tulemus?
Massaažist on üldjuhul abi juba peale esimest korda kuid sõltuvalt probleemi ajalisest kestusest ja inimesest võib minna keskmiselt 3-4 korda, et saada rahuldav tulemus.
Milliste probleemide korral on massaažist abi?
Massaažist on abi peavalude, kaelavalude ja õlavalude puhul. Massaažist võib abi olla pearingluste, käte/sõrmede tundlikkushäirete korral. Massaaž leevendab seljavalusid, lihaspingeid jalgades ning põlve ja puusavalusid.
Kuidas toimida peale massaaži?
Peale massaaži on keha väsinud ja soovitatav on puhata ning vältida koormuste tõstmist, trenni tegemist. Juua mõõdukalt vett.
Millal on mõistlik tulla massaaži peale võistlust/suuremat pingutust?
Peale võistlust ära rutta massaaži kohe järgmisel päeva. Lihased võivad olla veel väga valusad ja ei pruugi massaaži kannatada. Planeeri massaaž 2-4 päeva pärast võistlust.
Millal on mõistlik tulla massaaži valmistudes võistluseks?
Võistluseks valimustudes ära jäta massaaži viimase hetke peale. Näiteks kui võistlus on laupäeval, on viimane aeg massaaži tulla sama nädala kolmapäeval. Neljapäeval või reedel massaaži võttes võib jääda taastumiseks liiga vähe aega.
Kui tihti peaks käima massaažis?
Massaažis käimise sagedus on väga individuaalne. Suurte koormustega sportlased võivad käia massaažis iga nädal. Üldjuhul on soovitatav käia massaažis korra kuus või korra paari kuu tagant. Igaühele sobib erinev ajavahemik sõltuvalt elustiilist, tööst ja stressist.
Mida võtta kaasa jooksutehnika analüüsile?
Jooksutehnika analüüsile võtta kaasa puhtad jooksubotased, lühikesed liibuvad jooksuriided, hea tuju.